Atrakcje turystyczne Lublina

Lublin to piękne miasto położone na wschodzie Polski. Jeżeli i Ty planujesz je odwiedzić koniecznie przeczytaj jakie są atrakcje turystyczne Lublina. Dowiesz się co warto zobaczyć i zwiedzić, a samochód z naszej wypożyczalni pozwoli Ci wszędzie dojechać szybko i bezpośrednio.

Atrakcje turystyczne Lublina

Lublin wypożyczalnia samochodów
Lublin wypożyczalnia samochodów

 Lublin jest miastem o długiej tradycji i historii. Położony we wschodniej Polsce zaczął się rozwijać już w VI wieku. Na obecny wygląd i rozwój miasta największy wpływ miały przemiany gospodarcze w latach 90. XX wieku. Znajdują się tu znane w Polsce zakłady takie jak Lubella, Herbapol, koncern Daewoo.  Turyści odwiedzający Lublin najchętniej udają się do jego najpopularniejszych zabytków, do których należą:

  • Stare Miasto (ratusz, baszta gotycka, brama krakowska, brama grodzka, kościół św. Jana, liczne zabytki sakralne),
  • Śródmieście (plac Litewski, plac Władysława Łokietka, park miejski Ogród Saski, domek kata, pałac Czartoryskich, Lubomirskich, Parysów, Sobieskich, liczne zabytki przy Krakowskim Przedmieściu)

Będąc w Lublinie warto odwiedzić także takie miejsca jak Nowy Ratusz, Grand Hotel, liczne muzea, synagoga czy zabytki sakralne. Warto także odwiedzić Majdanek czy Muzeum Wsi Polskiej. Do każdego z tych miejsc można szybko i wygodnie dojechać korzystając z oferty nasze wypożyczalni samochodów osobowych w Lublinie.